Epidemia koronawirusa spowodowała, że pierwsze w tym roku posiedzenie plenarne SRK SF odbyło się 28 maja 2020 r. w formie zdalnej.
Omówiono ostatnie działania Rady skoncentrowane przede wszystkim na zagadnieniach związanych z decyzjami PARP wywołanymi stanem epidemii koronawirusa:
- Dokonano przeglądu 2. Rekomendacji SRK SF pod kątem rozszerzenia możliwych form realizacji szkoleń o formę zdalną. PARP potwierdza utrzymanie dostępu do środków przeznaczonych na 2. Rekomendację.
- Dokonano przeglądu aktualnego budżetu projektu pod kątem zmian wynikających z ograniczeń w funkcjonowaniu wywołanych koronawirusem, w tym np. zmiana formuły posiedzeń Rady ewentualne modyfikacje działań do końca br., w tym nowe inicjatywy.
- Wygospodarowane w projekcie środki zostaną przesunięta na nowe, dodatkowe badanie Rady w tym roku, które ma zostać poświęcone zmianom w środowisku pracy wywołanych epidemią koronawirusa, w tym rekomendacjom dotyczącym skali i sposobu wykorzystania pracy zdalnej i rozwiązań cyfrowych w sektorze.
- Rada przedłożyła do PARP informację o stanie sektora finansowego w okresie epidemii oraz propozycję projektów szkoleniowych, które realizowałyby pilne potrzeby szkoleniowe pracowników sektora, w ramach specustawy COVID-19 i projektu nadzwyczajnego PARP.
- Przedstawiciele Rady wzięli udział w posiedzeniu Rady Programowej Sektorowych Rad ds. Kompetencji, w trakcie którego m.in. przypomnieli dwa istotne stanowiska SRK SF, dotyczące: włączania kwalifikacji rynkowych i Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla Sektora Bankowego do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz zwolnienia z VAT kwalifikacji włączonych do ZSK.
- Uruchomienie projektu 2. sektorowego badania Bilans Kapitału Ludzkiego: spotkanie fokusowe z udziałem zaproszonych ekspertów rynkowych z sektora bankowego i rynku kapitałowego oraz przedstawicieli uczelni.